نشست همکاری دوجانبه حوزه علمیه خواهران هرمزگان و مرکز خدمات حوزه برگزار شد

شناسه خبر : 87018

1398/10/11

تعداد بازدید : 45

نشست همکاری دوجانبه حوزه علمیه خواهران هرمزگان و مرکز خدمات حوزه برگزار شد
مدیر حوزه علمیه خواهران هرمزگان از برگزاری نشست همکاری دوجانبه حوزه علمیه خواهران هرمزگان و مرکز خدمات حوزه با حضور سرپرست مرکز خدمات استان هرمزگان خبر داد.

حجت الاسلام و المسلمین جهانگیری در گفت و گو با خبرنگار حوزه علمیه خواهران هرمزگان بیان داشت: نشست همکاری دوجانبه حوزه علمیه خواهران هرمزگان و مرکز خدمات حوزه با حضور حجت الاسلام و المسلمین میراحمدی سرپرست مرکز خدمات استان هرمزگان با هدف تعامل بیشتر بین این دو مرکز در مدیریت حوزه علمیه خواهران برگزار شد.
وی با بیان اینکه حوزه علمیه خواهران استان هرمزگان از ظرفیت خوب و ارزشمندی در بحث آموزش، پژوهش، فرهنگی و تبلیغی برخوردار است، افزود: از ظرفیت حوزه علمیه خواهران به دلیل های مختلفی از جمله حمایت و معرفی نشدن این مجموعه عظیم به نهادها و سازمان های همسو، خوب استفاده نشده است.
مدیر حوزه علمیه خواهران هرمزگان به موضوع های مطرح شده در این نشست پرداخت و گفت: دو بحث مهم مسائل راهبردی و وجود برخی مشکلات و موانع در مدارس علمیه خواهران در این نشست مورد بررسی قرار گرفت.
وی به بحث های راهبردی و برنامه های پیش روی حوزه علمیه خواهران اشاره کرد و خاطر نشان شد: مدیریت حوزه علمیه خواهران هرمزگان در طی یک برنامه مدون پنج ساله به دنبال به روزرسانی ظرفیت عظیم موجود در حوزه خواهران است و از مرکز خدمات حوزه نیز انتظار همیاری و همراهی با حوزه علمیه خواهران در راستای تدوین این برنامه پنج ساله دارد .
استاد حوزه تصریح کرد: با توجه به وجود برخی مشکلات و موانع در مدرسه های علمیه خواهران، درخواست می شود مرکز خدمات حوزه های علمیه هر چه زودتر رفع این مشکلات را در دستور کار خود قرار دهد.
وی افزود: سفرهای زیارتی برای طلاب خواهر و کارکنان و اساتید حوزه، توجه به هزینه های درمانی طلاب، تعامل با تعاونی ها جهت تسهیل برخی وسایل مورد نیاز طلاب، ایجاد منبع پایدار برای مدیریت حوزه علمیه خواهران در استان از جمله موارد مطرح شده در این نشست بود.
حجت الاسلام و المسلمین جهانگیری همچنین گفت: فراهم کردن مکان هایی برای اسکان طلاب شهرستان های مجاور در سفر به مرکز استان، همراهی مرکز خدمات با مدیریت حوزه علمیه خواهران در سفرهای بازدیدی از مدرسه های استان و تشکیل و فعال سازی پرونده مرکز خدمات برای طلاب خواهر از دیگر انتظارهای حوزه علمیه خواهران از مرکز خدمات است.
استاد حوزه با بیان اینکه موارد مطرح شده با استقبال خوب مسئول مرکز خدمات قرار گرفت، تاکید کرد: با هماهنگی مدیریت حوزه علمیه خواهران استان برای اسکان طلاب در سفرهای زیارتی، هتل ولایت ویژه افراد متاهل و هتل آفتاب ولایت ویژه افراد مجرد در نظر گرفته شود.
وی به برخی از همکاری های مرکز خدمات حوزه علمیه نسبت به طلاب اشاره کرد و افزود: با توجه به هماهنگی های مرکز خدمات، بیمه آسیا هزینه های مازاد درمانی خواهران طلبه با هر بیمه ای را پرداخت می کند.
مدیر حوزه علمیه خواهران هرمزگان به نتایج این نشست پرداخت و گفت: برای تسهیل در تهیه برخی وسایل مورد نیاز طلاب از جمله چادر، با تعاونی مستقر در شهرکرد تعاملاتی صورت می گیرد تا با کمترین هزینه چادر برای طلاب تهیه شود و برای اسکان طلاب نیز مرکز خدمات قول همکاری داد تا طلاب با هماهنگی های لازم با کمترین هزینه از ظرفیت موجود استفاده کنند.
حجت الاسلام و المسلمین جهانگیری در پایان به دیگر نتایج این نشست پرداخته و افزود: همراهی مسئول مرکز خدمات با مدیریت حوزه علمیه خواهران در سفرهای بازدید از مدارس، تشکیل و فعال سازی پرونده مرکز خدمات طلاب حوزه علمیه خواهران هرمزگان در مرکز استان از دیگر نتایج این نشست بوده است.

نمايش اعلانات