معاون پژوهش مدرسه علمیه خواهران الزهرا(س) بندرعباس:

طلاب در اجرایی کردن شعار «تحقق نشریات پژوهشی» نقش محوری دارند

شناسه خبر : 85830

1398/09/29

تعداد بازدید : 22

طلاب در اجرایی کردن شعار «تحقق نشریات پژوهشی» نقش محوری دارند
خانم سمیه احمدی طیفکانی گفت: طلاب نخبه در اجرایی کردن شعار «تحقق نشریات پژوهشی» نقش محوری دارند.

خانم سمیه احمدی طیفکانی در گفت و گو با خبرنگارحوزه علمیه خواهران هرمزگان، بیان داشت: هفته پژوهش امسال با شعار «تحقق نشریات پژوهشی» در مدارس علمیه کل کشور آغاز شد.

معاون پژوهش مدرسه علمیه الزهرا(س) تصریح کرد: هفته پژوهش به ترتیب از شنبه با نام نشریات پژوهشی و فرهنگ سازی، نشریات پژوهشی و ضرورت تالیف مقالات علمی، نشریات پژوهشی و سهم بانوان پژوهشگر، نشریات پژوهشی و توسعه دانش و نشریات پژوهشی و نقش آفرینی استعدادهای برتر و نخبگان نامگذاری شده است.
وی علت نامگذاری این هفته با نام «تحقق نشریات پژوهشی»، کم رنگ بودن نشریات پژوهشی در مدارس کشور دانست و افزود: در راستای عملیاتی کردن شعار هفته پژوهش، باید سازوکارهای فراهم شود تا تعداد زیادی از مدارس به سمت نشریات پژوهشی بروند.
استاد حوزه خاطرنشان کرد: تبیین اهمیت نشریات پژوهشی و فرهنگ سازی آن در میان اساتید و طلاب و ارائه آثار علمی ـ پژوهشی بسیاری از آنان از راهکارهای تحقق نشریات پژوهشی است.
خانم احمدی طیفکانی با اشاره به نقش مهم بانوان در همه ی عرصه ها از صدر اسلام تا کنون بیان داشت: یکی از محورهای گام دوم انقلاب بحث علم و پژوهش است که بانوان پژوهشگر در حوزه های علمیه با ارائه آثار پژوهشی نقش مهمی در اشاعه آن دارند.
استاد حوزه گفت: تاسیس نشریات پژوهشی در موضوعات خاص؛ فقه، کلام، تفسیر، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه و غیره سبب توسعه و گسترش علم و دانش می شود.
وی با اشاره به نقش موثر نخبگان و استعدادهای برتر پژوهشی در تاسیس نشریات پژوهشی، تصریح کرد: امید است که با شعار تحقق نشریات پژوهشی در سراسر کشور، اقداماتی در جهت افتتاح نشریه پژوهشی در مدرسه علمیه خواهران الزهرا (س) بندرعباس صورت گیرد.
معاون پژوهش مدرسه علمیه الزهرا(س) گفت: برگزاری نشست پژوهشی با حضور آقای زینلی پور معاون پژوهش دانشگاه هرمزگان، برگزاری نشست ژورنال کلاب با حضور استاد خسروی نیا، برگزاری نشست های علمی ـ پژوهشی با موضوع خانواده و فرزندآوری، برگزاری کرسی آزاد اندیشی با موضوع «جایگاه و ضرورت اشتغال بانوان طلبه»، در هفته پژوهش برگزار شد.
وی برگزاری مسابقه خلاصه نویسی کتاب «بیانیه گام دوم و سبک زندگی و علم و پژوهش»، برگزاری کارگاه آموزشی نرم افزار EBOOK نهج البلاغه با هدف مهارت افزایی طلاب در زمینه تحقیق و پژوهش از دیگر فعالیت های هفته پژوهش این مدرسه دانست.
استاد حوزه در پایان افزود: برگزاری اردوی پژوهشی در نمایشگاه از هبوط تا ظهور همزمان با برگزاری کنگره ملی ۱۵۰۰ شهید هرمزگان در مسجد جامع استان و بازدید از پژوهشکده عالم آل محمد (ص) در مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران و نشست پژوهشی با موضوع «نقش آفرینی استعدادهای برتر و نخبگان» از دیگر فعالیت های هفته پژوهش این مدرسه است.

نمايش اعلانات