امام جمعه شهرستان جاسک :

طلبه باید قدر تمام لحظات زندگی اش را بداند

شناسه خبر : 85829

1398/09/29

تعداد بازدید : 15

طلبه باید قدر تمام لحظات زندگی اش را بداند
حجت الاسلام و المسلمین مناقبیان گفت: طلبه باید قدر تمام لحظات زندگی اش را بداند و متوجه باشد که برای امر مهم یادگیری دین و آموزش آن امتحاب شده است.

به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران هرمزگان از جاسک حجت الاسلام و المسلمین مناقبیان در ساعت درس اخلاق با حضور طلاب، اساتید و کارکنان مدرسه علمیه فاطمه بنت الرسول (س) برگزار شد بیان کرد :طلبه باید قدر تمام نعمتهای الهی را بداند و همواره شاکر الطاف بی نهایت الهی باشد، یکی از این نعمتهای ارزشمند فرصت استفاده از زمان و شرایط طلبگی برای رشد علمی و معنوی است.
استاد اخلاق ضمن اشاره به زمان جوانی که بهترین فرصت برای طلاب است تاکید کرد: از دست دادن زمان شکوهمند جوانی آن هم در فضای علم و دانش و خودسازی بسیار زیان بار است و  جایگزینی برای جبران آن نیست‌.
وی طلبه موفق را فردی سرآمد دانست و افزود : یک طلبه موفق همانگونه که به لحاظ علمی سر آمد است همواره در حال خودسازی و محک زدن ایمان خود و محاسبه نفس است وبه هیچ وجه در این باره درنگ نمیکند، چرا که علم بدون خودسازی نه تنها کارامد نیست چه بسا که ممکن است گمراه کننده باشد، همه اینها در سایه غنیمت شمردن عمربر انسان حاصل می شود.
آقای مناقبیان درپایان گفت : همانگونه که در تعالیم دین مقدس اسلام آمده است و جز اصول دین ماست، معاد و اخرت و محاسبه نفوس امری غیر قابل انکار است که در انتظار تمام انسانهاست، پس چه قدر پسندیده است که از فرصت باقیمانده زندگی خود برای سرای آخرت بهره مند شویم و دراین باره مطالعه زندگی اولیای الهی بسیار سودمند است.

نمايش اعلانات