دومین همایش ملی نهج البلاغه و انقلاب اسلامی در بندرعباس برگزار می شود

شناسه خبر : 77076

1398/02/26

تعداد بازدید : 91

دومین همایش ملی نهج البلاغه و انقلاب اسلامی در بندرعباس برگزار می شود
معاون پژوهش مدرسه علمیه الزهرا(س) بندرعباس از برگزاری دومین همایش ملی نهج البلاغه و انقلاب اسلامی در مهر ماه امسال در آمفی تئاتر مدرسه علمیه خواهران الزهر(س) بندرعباس خبر داد.

خانم سمیه احمدی طیفکانی  روز پنج شنبه در گفت و گو با خبرنگار روابط عمومي حوزه علميه خواهران هرمزگان، بیان داشت: دومين همايش ملي نهج البلاغه ويژه عموم طلاب و دانشجويان خواهر و برادر با عنوان نهج البلاغه و انقلاب اسلامي در دو محور «تاثير نهج البلاغه بر انديشه و سيره سياسي حكومتي مقام معظم رهبري(مد ظله العالي) و نهج البلاغه و گام دوم انقلاب» برگزار مي شود.
وی برگزاری همایش را ترویج نهج البلاغه خوانی و تطبیق آن با ارزشهای انقلاب اسلامی دانست و گفت: ایجاد نشاط علمی بین پژوهشگران و فرهیختگان جامعه و ارسال آثار علمی پژوهشی پژوهشگران به همایش ملی نهج البلاغه و انقلاب اسلامی از دیگر انگیزه های برگزاری این همایش به شمار می رود. 
استاد حوزه با اشاره به محورهای برگزاری همایش اذعان داشت: محور «بازخوانی اندیشه های رهبری و مطابقت دادن آن با نهج البلاغه» به منظور اشاره به منشا «سیر حکومت داری امام خامنه ای(مد ظله العالی)» بر اساس آموزه های قرآن کریم و سیره رفتاری اهل بیت(علیهم السلام) است.
 وی افزود: دومین محورهمایش یعنی بیانیه گام دوم انقلاب به منظور تحقق منویات مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) و دفاع از اندیشه های ناب وی است.
معاون پژوهش مدرسه علمیه الزهرا(س) بندرعباس اولین همایش نهج البلاغه را "اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل" در سال ۹۵ در مدرسه علمیه الزهرا(س) عنوان کرد.
خانم احمدی با بیان اینکه محتوای ارزشمند نهج البلاغه محدود به زمان خاصی نیست، تاکید کرد: نهج البلاغه بهترین وغنی ترین منبع پژوهشی و علمی با ادبیات قوی برای رفع مشکلات فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی جامعه، در عصر حاضر به شمار می رود.
وی با اشاره به اینکه نهج البلاغه سرشار از مضامین ناب و پربار است، خاطر نشان شد: محققان با تحقیق و جستجو در محتوای پربار و علمی نهج البلاغه می توانند بهترین راهکارهای عملی اثرگزار در حل مشکلات جامعه ارائه دهند.
استاد حوزه ارسال آثار به همایش برای طلاب و دانشجویان خواهر و برادر بلا مانع دانست و گفت: آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه این همایش تا پانزدهم مرداد ماه ۹۸ است و اختتامیه این همایش در مهرماه امسال در سالن آمفی تئاتر مدرسه علمیه خواهران الزهرا(س) بندرعباس خواهد بود.
وی خاطر نشان شد: علاقمندان می توانند با مراجعه به کتابخانه e-book نهج البلاغه مدرسه الزهرا (س) بندرعباس به مطالعه منابع بپردازند و مراجعه آقایان نیز با هماهنگی قبلی در ساعات خاص امکان پذیر است.
خانم احمدی در پایان گفت: محققان با مراجعه به سایت پژوهشی مدرسه علمیه الزهرا سلام الله علیها بندرعباس « http://alzahrahormozgan.ir/» نسبت به بارگزاری آثار خود اقدام کنند.

محورهاي دومين همايش ملي نهج البلاغه و انقلاب اسلامي

سامانه ارسال مقالات دومين همايش ملي نهج البلاغه

نمايش اعلانات