بانوان مولفه های وحدت آفرین را در جامعه اسلامی تبیین کنند

شناسه خبر : 112856

1400/08/03

تعداد بازدید : 334

بانوان مولفه های وحدت آفرین را در جامعه اسلامی تبیین کنند
خطیب جمعه اهل سنت محله سورو بندرعباس گفت: زنان در ارتقای وحدت اسلامی نقش برجسته ای دارند.
به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران هرمزگان، شیخ محمدصدیق فهیمی در نشست علمی «نقش زنان در تقویت وحدت و حفظ دستاوردهای جامعه اسلامی»، که به همت مدرسه علمیه الزهرا(س) بندرعباس و موسسه آموزش عالی فاطمه معصومه(س) بندرعباس که به صورت مجازی و با حضور طلاب مدارس علمیه خواهران بندرعباس برگزار شد، بیان کرد: در میان گروه ها و اقشار مختلف؛ بانوان نقش مهمی در ایجاد وحدت در جامعه اسلامی دارند که نباید از آن غافل شد. 
 
عالم دینی اهل سنت با اشاره به نقش بانوان صدر اسلام اظهار داشت: نقش بانوان در طول تاریخ در عرصه ی وحدت اسلامی و ارتقای آن نقش بی بدیلی بوده که نباید آن را فراموش کرد. 
 
 خطیب جمعه اهل سنت بندرعباس با اشاره به نقش بانوان در وحدت اسلامی در صدر اسلام، خاطرنشان کرد: حضرت خدیجه(سلام‌الله‌علیها)، حضرت زینب(سلام‌الله‌علیها)، حضرت فاطمه(سلام‌الله‌علیها) و بسیاری از زنان صحابه در ایجاد وحدت جایگاه ویژه ای داشته تا جایی که بسیاری از غیر مسلمانان از آنان الگو می گرفتند. 
 
وی در ادامه افزود: دشمنان مانع از الگوپذیری مسلمانان از زنان مومن صدر اسلام بودند که باعث فاصله‌گیری از این الگوها شد.
 
وی اذعان کرد: مطالعات تاریخی و اجتماعی نشان داده که زنان با حضور فعال خود در مناصب مختلف در جهت پیشرفت مقاصد متعالی اسلامی و ایجاد وحدت و دوری از متفرقه موثر است زیرا آنان نقش مربی گری دارند. 
 
عالم دینی اهل سنت با استناد به سوره نساء به نقش برجسته زنان اشاره کرد و گفت: زنان باید فرزندان را با مولفه‌های وحدت آفرین آشنا کنند و نقاط اشتراک را مدنظر قرار داده و آن را تبیین کنند و از نقاط افتراق که مد نظر دشمن است جلوگیری کنند.

نمايش اعلانات