استاد حوزه:

مردم و حکومت هر دو در انقلاب اسلامی سهیم اند

شناسه خبر : 105749

1400/01/23

تعداد بازدید : 24

مردم و حکومت هر دو در انقلاب اسلامی سهیم اند
استاد مدرسه علمیه فاطمه بنت الرسول(س) جاسک گفت: مردم و مسئولان هر دو در شکل گیری انقلاب نقش داشتند.
به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان هرمزگان، خانم مهناز تمدن فر بیان کرد: نهاد انقلاب اسلامی که با نثار خون جوانان این سرزمین و گذشتن از این دنیا و لذت های این دنیا رشد کرده است، زمينه مهم ترین همه پرسی تاریخ ایران زمین، جهت تعیین نوع حکومت، فراهم کرد.
 
وی تصریح کرد: ساختار سیاسی و اجتماعی جدیدی بر مبنای اکثر آرای مردم 98/2 درصد تثبیت شد و رسماً نظامی متولد شد که نور اسلام عزيز، را دگر باره، نه فقط در ایران، بلکه در سراسر جهان متجلّی ساخت.
 
استاد حوزه بیان کرد: شعار اصلی انقلاب، استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی بود که میلیون‌ها ایرانی آزاده و مسلمان در طول مبارزه‌ها در جای جای ایران اسلامی فریاد کشیده بودند.
 
وی بیان کرد: در نظام جمهوری اسلامی، به رأی و نظر یکایک مردم ارج گذاشته می‌شود و حاکمانِ برخاسته از میان مردم مسلمان، در جهت تحقق آرمان‌های اسلامی کوشش می‌کنند؛ برنامه‌های حیات بخش اسلام را فرا روی خود قرار می‌دهند و اینگونه، شرع و مردم، هر دو در ساختن جمهوری اسلامی سهیم می‌شوند، و نظامی مردمی را براساس آموزش‌های دینی، بنیان می‌گذارند. 
 
خانم تمدن فر در پایان به سخن استاد شهید مطهری (رحمة الله) اشاره و بیان کرد: استاد شهید  واژه «جمهوری اسلامی» را چنین تفسیر می‌کنند «مسئله جمهوری مربوط است به شکل حکومت؛ یعنی این که مردم حق دارند سرنوشت خود را خودشان در دست بگیرند و کلمه «اسلامی» محتوای این حکومت را بیان می‌کند، به این ترتیب، جمهوری اسلامی؛ یعنی حکومتی که شکل آن انتخاب رئیس حکومت، از سوی عامه مردم است و محتوای آن هم اسلامی است و با اصول و مقررات اسلام اداره می‌شود.»

نمايش اعلانات