معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان هرمزگان خبر داد؛

آغاز شبکه سازی نخبگان حوزوی مدارس علمیه خواهران هرمزگان

شناسه خبر : 105625

1400/01/20

تعداد بازدید : 35

آغاز شبکه سازی نخبگان حوزوی مدارس علمیه خواهران هرمزگان
معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران هرمزگان گفت: شبکه سازی دانش آموختگان یکی از برنامه های مهم سال گذشته در زمینه نخبگان بود که همزمان با میلاد با سعادت امام عصر (عج) با راه اندازی کانال اندیشه ورزان تمدن ساز آغاز شد.
به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران استان هرمزگان خانم راضیه سلطان عباسی هدف از این برنامه را تربیت مبلغان متخصص و زبان دان برای فعالیت گسترده در فضای مجازی و حقیقی دانست و بیان کرد: در این راستا با دفتر تبلیغات قم نشست هایی صورت گرفته که بعد از مصاحبه و دریافت کد، اقدامات لازم به منظور توان افزایی مبلغان و نخبگان صورت می گیرد.
 
خانم عباسی اجرای سیاست های راهبردی شبکه سازی نخبگان بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری (حفظه الله) را یکی از اهداف راه اندازی این کانال معرفی کرده و ادامه داد: کوشش در جهت تحقق ارزشها و آرمان های انقلاب اسلامی با تاکید بر وحدت، با نگرش تقویت، ترویج و ارتقاء تمدن اسلامی و همچنین ترسیم راهبردهای مدیریت و اجرای برنامه ها و فعالیت های فرهنگی، قرآنی، دینی، اجتماعی، اخلاقی در سطح مدیران، معاونان، اساتید و طلاب حوزه های استان هرمزگان از اهداف ایجاد این کانال و شروع شبکه سازی نخبگان به شمار می آید.
 
وی گسترش فضای اخلاقی، معنوی، تربیتی و انجام فعالیت های فرهنگی در رسانه های مجازی و محیط حقیقی را یکی از هدف های مهم خواند که برنامه ریزی و ساماندهی و زمینه سازی اجرای فعالیت های تبلیغی، مذهبی، انقلابی، فرهنگی را فراهم می کند.
 
استاد حوزه افزود: این کانال  هماهنگی، انسجام و همکاری لازم میان متولیان امور فرهنگی و نخبگان حوزه های علمیه استان هرمزگان ایجاد می کندو استفاده از توانمندی های فرهنگی _ اجتماعی نخبگان مدارس علمیه خواهران استان هرمزگان و دستگاه های اثرگذار بیرون از حوزه را به دنبال دارد.
 
استاد حوزه افزود: توسعه و فعال سازی استعداد های هوشمند و خودجوش مدارس علمیه استان به منظور گسترش فعالیت و‌ تحقق اهداف فرهنگی و اجتماعی نیز یکی دیگر از اهداف این برنامه است.
 
وی راه اندازی کانال اندیشه ورزان تمدن ساز را آغازی برای ایجاد و تقویت فضای مناسب برای رشد سیاسی، فرهنگی به منظور ارتقاء بصیرت، کادر سازی، شبکه سازی و نخبه پروری در بین مدارس علمیه استان هرمزگان  خواند.
 
خانم عباسی در پایان افزود: امید است
 تحولی عظیم با حرکت تبلیغی نوین که با رویکرد تقویت فعالیت های فرهنگی و توانمند سازی و شناسایی نخبگان فرهنگی شکل گرفته به ثمر بنشیند.

نمايش اعلانات