معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران هرمزگان:

جمهوری اسلامی بدون عدالت اجتماعی، بی معناست

شناسه خبر : 105406

1400/01/12

تعداد بازدید : 33

جمهوری اسلامی بدون عدالت اجتماعی، بی معناست
معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران هرمزگان گفت: عدالت اجتماعی از مهم ترین اهداف انقلاب است که مسئولان نباید آن را به فراموشی بسپرند.
به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران هرمزگان خانم سمیه احمدی در گفتگو با خبرنگاران به مناسبت ۱۲ فروردین ماه بیان کرد: وقتی امام خمینی رحمت الله علیه لفظ جمهوری اسلامی را به کار بردند و گفتند نباید یک کلمه کمتر و یا بیشتر باشد، هدف، اجرای واقعی جمهوری اسلامی بود نه اینکه فقط لفظی به نام مقدس جمهوری اسلامی بیان شود.
 
خانم احمدی ضمن تاکید بر سخن امام خمینی (ره) "ما همه و شما دانشجوهاى محترم و اين دانشجويان، خواهران ما، همه كوشا باشيم به اينكه آن طورى كه بايد و آن طورى كه لازم است در جمهورى اسلامى ما عمل كنيم. همچو نباشد كه فقط لفظ باشد كه ما جمهورى اسلامى هستيم." تصریح کرد: امام خمینی (ره) معتقد بود که باید محتوای جمهوری اسلامی در کشور محقق شود و همه نسبت به عملی شدن محتوای اسلامی در کشور مسئول هستند؛ چنانکه تأمین عدالت اجتماعی در جامعه را مهم قلمداد کرده و بیان می‌کردند هر کسی باید آن کاری را که می کند آن کار را خوب انجام دهد و گرنه جمهوری اسلامی ما ناقص می شود.
 
خانم احمدی در زمینه تبیین اهداف نظام جمهوری اسلامی از منظر امام خامنه ای حفظه الله نیز بیان کرد: شعار اصلی و هدف بزرگ انقلاب اسلامی و نظام جمهوری اسلامی عدالت است، نظام جمهوری اسلامی موظف به رعایت انصاف و رسیدگی به مردم و احترام به حقوق انسان‌ها و مقابله کردن با ظلم قوی به ضعیف است.
 
 وی افزود: اعتقاد مقام عظمای ولایت بر این است که اگر به دنبال عدالت اجتماعی نباشیم جمهوری اسلامی معنا پیدا نمی کند و به واسطه این جمهوری اسلامی باید فاصله بین قشرهای مختلف جامعه کم گردد.
 
احمدی یادآور شد: عدالت و قیام به قسط دستور خداوند است و پیامبر عظیم الشان، محمد مصطفی ( صلی الله علیه وآله وسلم ) نیز به آن تاکید داشتند چنانکه قیام امام حسین (علیه السلام) نیز برای برپایی عدالت بود.
 
وی در پایان گفت: وجود این هدف برای نظام مقدس جمهوری اسلامی وظیفه مسئولان را جهت تأمین عدالت اجتماعی سنگین تر می کند که در اجرای عدالت در جامعه کوشا باشند.

نمايش اعلانات