عضو کمیته بانوان کنگره بین المللی گام دوم انقلاب اسلامی در قرآن و حدیث:

هفته نامه محور،خانواده ها را با منویات مقام معظم رهبری (حفظه الله) آشنا کرده است

شناسه خبر : 105405

1400/01/12

تعداد بازدید : 27

هفته نامه محور،خانواده ها را با منویات مقام معظم رهبری (حفظه الله) آشنا کرده است
عضو کمیته بانوان کنگره بین المللی گام دوم انقلاب اسلامی در قرآن و حدیث گفت: ارتباط عمیق بین اعضای محور یکی از چالش های تربیت دینی نسل چهارم انقلاب در پیوند اعضای خانواده را حل کرده و خانواده را درگیر منویات رهبری و مسائل تمدنی انقلاب نموده است.
به گزارش روابط عمومی حوزه علمیه خواهران هرمزگان خانم زینب طیبی ازحضور جوانان فعال در هفته نامه محور رسانه ی پای کار در اولین نشست بین المللی کمیته بانوان گام دوم انقلاب اسلامی خبرداد و گفت: این نشست با موضوع هفته نامه اجتماعی فرهنگی محور، جوان گرایی، تمدن نوین اسلامی و گام دوم انقلاب اسلامی برگزار شده  جوانان پرشور و باایمان استان شهیدپرور هرمزگان نیز در این نشست بین المللی حضور داشتند.
 
عضو هئیت علمی دانشگاه فرهنگیان قم افزود: نشست جوان گرایی و گام دوم انقلاب اسلامی به صورت بین الملی و با حضور برخی از فعالان فرهنگی کشور کانادا، پاکستان و آلبانی ،خانم ها دکتر افشین زیدی، زهرا بتول، رایمندا فزا و کنول زهرا و جوانان فعال هفته نامه محور رسانه ی پای کار برگزار شد. 
 
طیبی بیان کرد: نشست بین المللی کمیته بانوان گام دوم انقلاب با حمایت و همکاری معاون پژوهش مدیریت حوزه علمیه خواهران استان هرمزگان، جوانان هفته نامه محور رسانه پای کار استان هرمزگان، مجتمع آموزش عالی قرآن و حدیث جامعه المصطفی العالمیه، بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان، در روز شنبه هفتم فروردین ماه ۱۴۰۰ از ساعت ۱۷عصر الی ۱۹:۴۵ برگزار شد.
 
عضو کمیته بانوان کنگره بین المللی گام دوم انقلاب تشریح نمود: یکی از حرکت های قابل توجه هفته نامه اجتماعی فرهنگی محور که می تواند الگوی ملی و فراملی داشته باشد ارتباط و تعاملی است که بین نسل گذشته و حال حاضر ایجاد شده است.
 
وی در ادامه افزود: وقتی اعضای خانواده درگیر دغدغه ای می شوند همه اعضا متمرکز حل نمودن آن مسئله می شوند و در اصلاح مشکل، هدایت راهبرانه آن نقش می پذیرند و خانواده به عنوان موضوع هفته ، آن موضوع را در قالب یک شماره از هفته نامه محور حل می کنند.
 
طیبی اضافه کرد: جهت تحقق منویات امام خامنه ای مدظله العالی، تمام رده های سنی کودک، نوجوان و جوان حاضر در محور به اندازه توان و بضاعت علمی و فرهنگی خود کمک می کنند تا انتظارات رهبری جامعه عمل یابد.
 
وی تصریح کرد: متولیان هفته نامه محور در عمل نشان داده اند که هم خودشان و هم چند نسل را مشغول دغدغه‌های رهبری و مسائل تمدنی انقلاب نموده اند.
 
خانم طیبی خطاب به طلاب فعال در هفته نامه محور گفت: شما طلاب فعال محور در هرمزگان اثبات کرده اید می توان به هر چه تمام تر پیوندی زیبا بین نسل دیروز و امروز و آینده ایجاد کرد.
 
وی افزود: اساس بیانیه گام دوم انقلاب، امیدآفرینی و جهادی کار کردن است، هفته نامه اجتماعی فرهنگی محور با نقش آفرینی نیروهای جوان مومن متعهد به عنوان موتور محرک در تمام حوادث طبق منویات امام خامنه ای مدظله العالی، حرکت پیشران انقلاب را تمدنی طبق بیانیه گام دوم با جذب خانوادگی جوانان به پیش می برند.
 
عضو هیئت علمی دانشگاه فرهنگیان قم حرکت هفته نامه اجتماعی فرهنگی محور را نشانه جلو دار بودن جوانان امروز پس از اعتماد و هویت بخشی به جوان دانست و افزود: محور، چالش ارتباط هدفمند نسل گذشته و حال را با نقش آفرینی نسل جوان در این هفته نامه به صورت عملی ثابت کرده و نشان داد با اعتماد به جوانان می شود گام های بلند با نگاه بلند برداشت.
 
وی افزود: جوان مومن و انقلابی تا پای نفس پای ولایت و آرمان های انقلاب خواهد بود در حالی که دشمن تمام تلاش خود را می کند که جوانان مومن و انقلابی را ناامید کرده و دست از ولایت بردارند. 
 
شایان ذکر است جمعی از طلاب و اساتید حوزه علمیه خواهران استان هرمزگان به همراه خانواده آنها از کودک هفت ساله گرفته تا مادربزرگ هفتاد ساله در هفته نامه اجتماعی فرهنگی محور که دارای مجوز رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است از سال ۱۳۹۷، فعالیت خود را در محور آغاز نمودند که پیوند بین چند نسل انقلاب با یکدیگر که به صورت مشورتی روی موضوعی کار می کنند و به صورت پروژه ای به صورت عکس نوشت، کلیپ و چاپ هفتگی در هفته نامه اقدام می کنند و توجه به بیانیه گام دوم در هفته نامه اجتماعی فرهنگی محور جایگاه ویژه ای داشته چنانکه بعضی از شمارگان محور به توصیه های رهبری در گام دوم انقلاب پرداخته است.
 
گفتنی است در این نشست میهمانان بین المللی با تبیین نعمت بزرگ ولایت و رهبری امام خامنه ای مدظله العالی،  بر رسالت بانوان در تربیت نسل مومن و انقلابی؛ تبدیل تهدیدهای مجازی به فرصت های رشد و بالندگی معنوی و علمی جوانان و پیوند عمیق نسل جوان با ولایت و رهبری و امیدافزایی در جوانان و رواج اخلاق و معنویت و عدالت تاکید ورزیدند.
 
در پایان این نشست نیز خانم سمیه احمدی طیفکانی معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران هرمزگان و سردبیر محور از خانم زینب طیبی عضو کمیته بانوان کنگره بین المللی گام دوم انقلاب اسلامی بابت حسن نظر و توجه ویژه به استان هرمزگان خصوصا اعضا محور رسانه پای کار و اختصاص یک نشست نزدیک به دو ساعت با موضوع محور، جوان گرایی ، تمدن نوین اسلامی و گام دوم انقلاب اسلامی و میهمانان بین المللی نشست تقدیر و تشکر کردند.

نمايش اعلانات